Školský parlament

Školský parlament obnovil svoju činnosť v školskom roku 2017/2018. Je to samosprávna skupina žiakov, ktorí ako zástupcovia svojich spolužiakov vyjadrujú ich názory a záujmy na pôde parlamentu, predkladajú návrhy na nové aktivity v škole a hľadajú riešenia aktuálnych problémov. Školský parlament vytvára nové formy spolupráce žiakov s učiteľmi a vedením školy a mal by tvoriť medzičlánok medzi žiakmi a učiteľmi. Žiaci sa učia správne uplatňovať svoje práva a chápať svoje občianske a pracovné povinnosti, zvládať životné situácie, učiť sa chápať význam poriadku, disciplíny a systematickosti v práci, komunikovať, verejne vystupovať, spolupracovať, rozvíjať organizačné schopnosti a kriticky posudzovať, vhodne argumentovať svoje názory a niesť istú mieru zodpovednosti za život vo svojej škole.

Školský parlament - Štatút skolského parlamentu.pdf

Plán prácePlan_prace_-_SP(1).pdf