Rozvojový projekt „Čítame pre radosť“ „UROBTE DRUHÝ KROK v prevencii pred šikanovaním“ Zvýšenie podielu OZE v obci Soľ Dajme spolu gól Pedagogický asistent v CPP Národný projekt POP III Národný projekt edIT Digitálny žiak ICILS Medzinárodná štúdia počítačovej a informačnej gramotnosti Národný projekt Pomáhajúce profesie 2 Spolu múdrejší 3 Podpora DPŠ a RŠ Projekt "Spolu múdrejší 2" Zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov Základnej školy, Soľ 53 Zvýšenie inkluzívnosti vzdelávania v ZŠ Soľ Čítame radi 2 Projekt "Spolu múdrejší" Zlepšenie vybavenia šk. jedálni 2021 Príspevok na špecifiká - digitalizácia PRINED "Moderná škola - Základ života" Radosť pomáhať SME v škole ENGLISH ONE Múdrosť ukrytá v knihách Ryby, zelenina a pitný režim Are we growing up healthy? Program "Školské ovocie" Program "Školské mlieko" E - testovanie Recyklohry Digiškola Európskeho  týždňa športu - #BeActive Tenis do škôl Zober loptu, nie drogu PREVENTÍVNY PROJEKT „DETSKÁ POLICAJNÁ AKADÉMIA“ PREVENTÍVNY PROJEKT „Póla radí deťom“ Projekt „Pracuj v školskej kuchyni“. SINO ZEROclient IKT UČEBŇA 21.STOROČIA

Projekt "Spolu múdrejší"

Výzva na RP – Spolu múdrejší

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (ďalej len „ministerstvo“) oznamuje, že z rozpočtu na rok 2021 vyčlenilo bežné finančné prostriedky na rozvojový projekt „Spolu múdrejší“.

Cieľom rozvojového projektu „Spolu múdrejší“ je podporiť tie školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, resp. s nedostatočným dištančným vzdelávaním, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v stanovenom rozsahu.

Na výzvu je vyčlenených 500 000,- Eur. Do rozvojového projektu sa prihlásilo bezmála 500 škôl, pričom najvýraznejšie boli zastúpené školy, ktoré vzdelávajú žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo žiakov, ktorých rodiny žijú v hmotnej núdzi. Školy majú ambíciu zrealizovať najmenej 435 000 žiakohodín doučovania. Približne 3000 kmeňových, bývalých či budúcich učiteľov  plánuje pomáhať zmierňovať dôsledky pandémie doučovaním žiakov počas nasledujúcich mesiacov.

V prvej vlne ministerstvo podporí školy  vo vyššie uvedenej sume. Vzhľadom k tomu, že žiadatelia o RP podali kvalitné projekty s veľkým potenciálom ohľadne vzdelávania žiakov ohrozených školským neúspechom, snažíme sa na podporu v druhej vlne získať dodatočné finančné prostriedky. O výsledku (podpory druhej vlny) budeme informovať v najbližších dňoch.

Zoznam úspešných škôl

Manuál

Vzor triednej knihy (doučujúceho)

Vzor vyplnenej triednej knihy (doučujúceho)

Najčastejšie kladené otázky (aktualizované 19. 3. 2021)

Plagát na propagáciu projektu

Ministerstvo školstva SR vypísalo výzvu na rozvojový projekt doučovania žiakov základných škôl "Spolu múdrejší". Naši učitelia prejavili záujem aj takto pomôcť vybraným žiakom úspešne zvládnuť tento náročný školský rok. Projekt pre našu školu bol podporený a v týchto dňoch sa začína realizovať.

Obrázok 2021-04-12 18:08:27