Rozvojový projekt „Čítame pre radosť“ „UROBTE DRUHÝ KROK v prevencii pred šikanovaním“ Zvýšenie podielu OZE v obci Soľ Dajme spolu gól Pedagogický asistent v CPP Národný projekt POP III Národný projekt edIT Digitálny žiak ICILS Medzinárodná štúdia počítačovej a informačnej gramotnosti Národný projekt Pomáhajúce profesie 2 Spolu múdrejší 3 Podpora DPŠ a RŠ Projekt "Spolu múdrejší 2" Zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov Základnej školy, Soľ 53 Zvýšenie inkluzívnosti vzdelávania v ZŠ Soľ Čítame radi 2 Projekt "Spolu múdrejší" Zlepšenie vybavenia šk. jedálni 2021 Príspevok na špecifiká - digitalizácia PRINED "Moderná škola - Základ života" Radosť pomáhať SME v škole ENGLISH ONE Múdrosť ukrytá v knihách Ryby, zelenina a pitný režim Are we growing up healthy? Program "Školské ovocie" Program "Školské mlieko" E - testovanie Recyklohry Digiškola Európskeho  týždňa športu - #BeActive Tenis do škôl Zober loptu, nie drogu PREVENTÍVNY PROJEKT „DETSKÁ POLICAJNÁ AKADÉMIA“ PREVENTÍVNY PROJEKT „Póla radí deťom“ Projekt „Pracuj v školskej kuchyni“. SINO ZEROclient IKT UČEBŇA 21.STOROČIA

Program "Školské ovocie"

Program „Školské ovocie“ je pravidelné zabezpečovanie dodávok ovocia a zeleniny alebo vybraných výrobkov z ovocia a zeleniny do škôl. Pre 28 členských štátov vyčlenila  EÚ od školského roka 2014/2015 celkový rozpočet 150 mil. eur  na jeden školský rok. Slovensko sa do programu zapojilo od školského roku 2009/2010 s finančnou spoluúčasťou  EÚ vo výške 1,27 mil. eur.

Od školského roka 2014/2015 má Slovensko pridelený nový rozpočet vo výške 1,709 mil. eur pre 262 703 detí vo vekovej kategórii 6 až 10 rokov (vykonávacie nariadenie Komisie (EÚ) č. 221/2014 zo 7.marca 2014). Národná stratégia SR pre školské ovocie však uvažuje s pokračovaním pomoci pre deti vo veku 3 až 15 rokov, preto každoročne požaduje o dodatočnú alokáciu. Dodatočné alokácie sa prideľujú tak, že nerozdelené rozpočty členských štátov, ktoré program nevykonávajú, sa rozdelia členským štátom, ktoré realizujú školský program a zároveň predložili žiadosti o zvýšenie. Celkový rozpočet  EÚ  - 150 mil. eur na školský rok však nesmie byť prekročený.

Celková finančná alokácia v školskom roku 2014/2015 je vo výške 3.001.526 eur (vykonávacie rozhodnutie Komisie C(2014) 4019).

Deti v slovenských škôlkach a žiaci v základných školách môžu tak konzumovať čerstvé ovocie a zeleninu vypestované v našich podmienkach. Cena dodaného ovocia a zeleniny je hradená  80 %  EÚ a  20 %  zaplatí žiak/rodič/sponzorstvo (nariadenie vlády SR č. 201/2014 z 9. júla 2014, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie vlády SR č. 341/2009 Z. z.).

Zároveň EÚ môže preplatiť do stanovenej výšky 15 % z celkovej priznanej finančnej alokácie sprievodné opatrenia, ktoré sú v súlade s delegovaným nariadením (EÚ) č. 500/2014 z 11. marca 2014.

Ciele programu:

• zvýšiť spotrebu ovocia a zeleniny u detí predškolského a školského veku
  • zmeniť stravovacie návyky u detí už v rannom školskom veku
  • znížiť výskyt nadhmotnosti a obezity u detí
  • podporiť zdravú výživu a zvýšiť informovanosť o výživovej hodnote jednotlivých druhov ovocia a zeleniny

Žiaci našej školy dostávajú školské ovocie priamo k obedu.