Rozvojový projekt „Čítame pre radosť“ „UROBTE DRUHÝ KROK v prevencii pred šikanovaním“ Zvýšenie podielu OZE v obci Soľ Dajme spolu gól Pedagogický asistent v CPP Národný projekt POP III Národný projekt edIT Digitálny žiak ICILS Medzinárodná štúdia počítačovej a informačnej gramotnosti Národný projekt Pomáhajúce profesie 2 Spolu múdrejší 3 Podpora DPŠ a RŠ Projekt "Spolu múdrejší 2" Zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov Základnej školy, Soľ 53 Zvýšenie inkluzívnosti vzdelávania v ZŠ Soľ Čítame radi 2 Projekt "Spolu múdrejší" Zlepšenie vybavenia šk. jedálni 2021 Príspevok na špecifiká - digitalizácia PRINED "Moderná škola - Základ života" Radosť pomáhať SME v škole ENGLISH ONE Múdrosť ukrytá v knihách Ryby, zelenina a pitný režim Are we growing up healthy? Program "Školské ovocie" Program "Školské mlieko" E - testovanie Recyklohry Digiškola Európskeho  týždňa športu - #BeActive Tenis do škôl Zober loptu, nie drogu PREVENTÍVNY PROJEKT „DETSKÁ POLICAJNÁ AKADÉMIA“ PREVENTÍVNY PROJEKT „Póla radí deťom“ Projekt „Pracuj v školskej kuchyni“. SINO ZEROclient IKT UČEBŇA 21.STOROČIA

Dajme spolu gól

PROJEKT – „DAJME SPOLU GÓL“

Futbalové aktivity detí v materských a základných školách

Slovenský futbalový zväz… "Robíme to pre deti"

Projekt Dajme spolu gól je srdce grassroots futbalu. Oslovuje tých najmenších a podieľa sa na výchove a formovaní budúcich generácií.

Projekt Dajme spolu gól vznikol ako riešenie na zhoršujúcu sa pohybovú kultúru mládeže a nezáujem detí o pohyb. Jeho úlohou je rozhýbať deti už v útlom veku a vybudovať u nich prirodzený vzťah k pohybu a zdravému životnému štýlu. Futbal prebral na seba túto náročnú úlohu ako šport č. 1. V školskom roku 2017/2018 bolo do pohybovo-športových aktivít so zameraním na futbal zapojených 46 materských škôl v 29 mestách po celom Slovensku s počtom 1400 detí týždenne, čo predstavuje zhruba 2% všetkých detí do 5 rokov na Slovensku.

SFZ týmto nastupuje na cestu rozširovania členskej základ- ne. S tým je spojené popularizovanie futbalu u všetkých detí na Slovensku a rozširovanie hráčskej (chlapcov a dievčat) a fanúšikovskej základne.

Mgr. Vladimír Lupták
Koordinátor grassroots futbalu SFZ

Cyril Janoško

Administratívno-organizačný pracovník grassroots futbalu SFZ

Motto:

„Každé dieťa má možnosť zažiť radosť z prvého gólu a každý koho futbal zaujme má možnosť sa v ňom uplatniť“.

ČO PRINIESOL TENTO PROJEKT?

DEŤOM

•    hravými prostriedkami rozvinúť potenciál u detí

•    podvedomé budovanie vzťahu k zdravému životnému štýlu od útleho veku

•    futbalová aktivita / kvalifikovaný krúžok futbalu pod dohľadom licencovaného trénera – odborníka v športe

•    deti zostávajú v známom prostredí a kolektíve spolu s kamarátmi

•    rozvoj tímového ducha a schopnosť spolupráce v skupine

RODIČOM

•    podporenie pravidelného návyku detí k pohybovej aktivite

•    kvalifikovaného trénera pre ich dieťa

•    cenovo dostupná pohybovo-športová aktivita so zameraním na futbal v rámci materskej školy resp. základnej školy

•    komfort – žiadne cestovanie a časové straty

•    šancu pre lepší rozvoj osobnosti dieťaťa

Projekt Dajme spolu gól je srdce grassroots futbalu. Oslovuje tých najmenších a podieľa sa na výchove a formovaní budúcich generácií.

Projekt Dajme spolu gól vznikol ako riešenie na zhoršujúcu sa pohybovú kultúru mládeže a nezáujem detí o pohyb. Jeho úlohou je rozhýbať deti už v útlom veku a vybudovať u nich prirodzený vzťah k pohybu a zdravému životnému štýlu. Futbal prebral na seba túto náročnú úlohu ako šport č. 1. V školskom roku 2017/2018 bolo do pohybovo-športových aktivít so zameraním na futbal zapojených 46 materských škôl v 29 mestách po celom Slovensku s počtom 1400 detí týždenne, čo predstavuje zhruba 2% všetkých detí do 5 rokov na Slovensku.

SFZ týmto nastupuje na cestu rozširovania členskej základne. S tým je spojené popularizovanie futbalu u všetkých detí na Slovensku a rozširovanie hráčskej (chlapcov a dievčat) a fanúšikovskej základne.

Cieľom SFZ je do projektu „Dajme spolu gól“ v rokoch 2018 – 2021 zapojiť až 500 materských škôl s počtom 5000 detí, resp. základných škôl s počtom 5000 detí.

MATERSKÝM ŠKOLÁM / ZÁKLADNÝM ŠKOLÁM

•    balíček športových potrieb pre deti – materiálne vybavenie aj na iné hry

•    aktivitu pod vedením kvalifikovaného trénera – vysoká pridaná hodnota

•    pridanú hodnotu vo forme spolupráce s lokálnym futbalovým klubom – priestor na ďalšie aktivity