Rozvojový projekt „Čítame pre radosť“ „UROBTE DRUHÝ KROK v prevencii pred šikanovaním“ Zvýšenie podielu OZE v obci Soľ Dajme spolu gól Pedagogický asistent v CPP Národný projekt POP III Národný projekt edIT Digitálny žiak ICILS Medzinárodná štúdia počítačovej a informačnej gramotnosti Národný projekt Pomáhajúce profesie 2 Spolu múdrejší 3 Podpora DPŠ a RŠ Projekt "Spolu múdrejší 2" Zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov Základnej školy, Soľ 53 Zvýšenie inkluzívnosti vzdelávania v ZŠ Soľ Čítame radi 2 Projekt "Spolu múdrejší" Zlepšenie vybavenia šk. jedálni 2021 Príspevok na špecifiká - digitalizácia PRINED "Moderná škola - Základ života" Radosť pomáhať SME v škole ENGLISH ONE Múdrosť ukrytá v knihách Ryby, zelenina a pitný režim Are we growing up healthy? Program "Školské ovocie" Program "Školské mlieko" E - testovanie Recyklohry Digiškola Európskeho  týždňa športu - #BeActive Tenis do škôl Zober loptu, nie drogu PREVENTÍVNY PROJEKT „DETSKÁ POLICAJNÁ AKADÉMIA“ PREVENTÍVNY PROJEKT „Póla radí deťom“ Projekt „Pracuj v školskej kuchyni“. SINO ZEROclient IKT UČEBŇA 21.STOROČIA

ICILS Medzinárodná štúdia počítačovej a informačnej gramotnosti

ICILS

Medzinárodná štúdia počítačovej a informačnej gramotnosti

V školskom roku  2022-23 sa v rámci našej školy zapojila trieda 8.A do medzinárodnej štúdie počítačovej a informačnej gramotnosti s názvom ICILS2023. Táto štúdia bola organizovaná pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a zameriavala sa nielen na hodnotenie výkonu žiakov, ale aj ich postoje a názory na informačné technológie. Do merania sa zapojilo viac ako 160 základných škôl/8-GYM a viac ako 3 300 žiakov 8. ročníka základných škôl/3. ročníka 8-GYM s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským. Meranie bolo anonymné a uskutočnilo sa elektronickou formou. Prebiehalo pod dozorom školského administrátora PaedDr. P.Hybalu a pod dohľadom školského koordinátora Mgr. R.Boroša.

Základné informácie

Medzinárodná štúdia ICILS (The International Computer and Information Literacy Study) sa realizuje od roku 2013 pod pod záštitou IEA (International Association for the Evaluation of Educational Achievement – Medzinárodnej asociácie pre hodnotenie výsledkov vzdelávania). Zisťuje úroveň vzdelávania žiakov vo 8. ročníku školskej dochádzky v oblasti počítačovej a informačnej gramotnosti – CIL (Computer and Information Literacy) v jednotlivých krajinách. Zameriava sa nielen na hodnotenie výkonu žiakov, ale aj ich postoje a názory na informačné technológie. Štúdia tiež poskytuje informácie v širších súvislostiach napr. o žiakoch, učiteľoch, školách, vzdelávacích systémoch a pedagogických postupoch v oblasti CIL.

Viac o ICILS

Počítačová a informačná gramotnosť (CIL) je v štúdii ICILS zadefinovaná ako schopnosť používať počítače na skúmanie, vytváranie a komunikáciu za účelom efektívne participovať doma, v škole, na pracovisku a v spoločnosti. CIL spája technickú spôsobilosť a intelektuálne schopnosti na dosiahnutie komunikačného zámeru.

Slovenská republika sa prvého cyklu štúdie - ICILS 2013 - zúčastnila vďaka podpore Európskej komisie (grant EACEA 2011-2372/001-001 na úhradu časti účastníckeho poplatku).

Do druhého cyklu štúdie - ICILS 2018 - sa Slovenská republika nezapojila.

Tretí cyklus štúdie - ICILS 2023 - Slovenská republika realizuje vďaka financovaniu prostredníctvom Plánu obnovy a odolnosti.

ICILS 2023 - hlavné meranie

V dňoch 17. - 28. apríla 2023 sa uskutoční hlavné meranie štúdie ICILS 2023. Do merania sa zapojí viac ako 160 základných škôl/8-GYM a viac ako 3 300 žiakov 8. ročníka základných škôl/3. ročníka 8-GYM s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským. Meranie sa uskutoční elektronickou formou.

Odkaz na medzinárodné centrum štúdie ICILS:

IEA International Computer and Information Literacy Study (ICILS)