Rozvojový projekt „Čítame pre radosť“ „UROBTE DRUHÝ KROK v prevencii pred šikanovaním“ Zvýšenie podielu OZE v obci Soľ Dajme spolu gól Pedagogický asistent v CPP Národný projekt POP III Národný projekt edIT Digitálny žiak ICILS Medzinárodná štúdia počítačovej a informačnej gramotnosti Národný projekt Pomáhajúce profesie 2 Spolu múdrejší 3 Podpora DPŠ a RŠ Projekt "Spolu múdrejší 2" Zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov Základnej školy, Soľ 53 Zvýšenie inkluzívnosti vzdelávania v ZŠ Soľ Čítame radi 2 Projekt "Spolu múdrejší" Zlepšenie vybavenia šk. jedálni 2021 Príspevok na špecifiká - digitalizácia PRINED "Moderná škola - Základ života" Radosť pomáhať SME v škole ENGLISH ONE Múdrosť ukrytá v knihách Ryby, zelenina a pitný režim Are we growing up healthy? Program "Školské ovocie" Program "Školské mlieko" E - testovanie Recyklohry Digiškola Európskeho  týždňa športu - #BeActive Tenis do škôl Zober loptu, nie drogu PREVENTÍVNY PROJEKT „DETSKÁ POLICAJNÁ AKADÉMIA“ PREVENTÍVNY PROJEKT „Póla radí deťom“ Projekt „Pracuj v školskej kuchyni“. SINO ZEROclient IKT UČEBŇA 21.STOROČIA

Národný projekt Pomáhajúce profesie 2

Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II. umožní školám obsadiť 3 011 pracovných pozícií.

Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II. umožní školám obsadiť 3 011 pracovných pozícií. Výzva bola určená materským, základným a stredným školám. Metodicko-pedagogické centrum uzavrelo hodnotenie prihlásených škôl dňa 31.07.2020.

Záujem o uplatňovanie inkluzívnej vzdelávacej podpory pre deti a žiakov svojím prihlásením deklarovalo celkom 1 287 materských, základných a stredných škôl. Na základe kritérií na posúdenie obsahov motivačných listov vytvorila hodnotiaca komisia zoznam škôl, ktoré budú zapojené do projektu. Alokácia finančných prostriedkov na PoP II. v tomto štádiu umožnila zaradiť do jeho realizácie 983 škôl, z toho 260 materských, 645 základných a 78 stredných škôl.

Národný projekt tak školám umožní obsadiť 3 011 pracovných pozícií, z toho 2 133 pedagogických asistentov/asistentov učiteľa 878 členov inkluzívneho tímu, čo predstavuje 75% z požadovaného počtu.

Projektová kancelária národného projektu koncom roka 2020 prepočíta čerpanie finančných prostriedkov a na základe výsledku určí, či je možné dodatočne zapojiť do projektu ďalšie školy zo zoznamu nezapojených škôl.

Metodicko-pedagogické centrum bude priebežne zverejňovať všetky aktuálne informácie na svojom portáli www.mpc-edu.sk.

Informacny_plagat_NP_POP_II.pdf

LOGO_ESF.pdf

Zdroj: https://www.minedu.sk/narodny-projekt-pomahajuce-profesie-v-edukacii-deti-a-ziakov-ii-umozni-skolam-obsadit-3-011-pracovnych-pozicii/