SZUŠ pri ZŠ Soľ

Žiaci ZUŠ cestovali do Violy

Vo štvrtok 2. 3. 2023 SZUŠ Jastrabie nad Topľou pripravila spoločný výlet na divadelné predstavenie, ktoré sa konalo v divadelnej sále centra pre umenie VIOLA v Prešove. Zúčastnili sa ho žiaci prvého ročníka ZŠ Soľ, spolu so škôlkarmi zo Sečovskej Polianky a Čaklova. Predstavenie nieslo názov Bájky o Levovi, ktoré boli inšpirované známymi Ezopovými bájkami. Žiaci sa naučili, že zlé správanie sa nevypláca a dobrý človek si vždy skôr nájde kamaráta. Všetci sa nechali vtiahnuť do deja hry a nadobudli pozitívny zážitok s dramatickým umením. Pri obede v Hanušovciach nad Topľou sa deti trénovali v poučení z bájky a upevňovali priateľstvá so spolužiakmi ZUŠ z iných obcí.