Štatút školy Zriaďovacia listina Organizačná štruktúra ZŠ Soľ 53 Školský poriadok Školský vzdelávací program Plány koordinátorov Rokovací poriadok Organizačný poriadok Pracovný poriadok Štatút PK a MZ ZŠ Soľ 53 Rozhodnutie Voľba RŠ za rodičov Správa o činnosti Rady školy pri Základnej škole v Soli za šk. rok 2023/2024

Dokumenty školy- Ped. dok.je k nahliadnutiu u RŠ.

Správa o činnosti Rady školy pri Základnej škole v Soli za šk. rok 2023/2024

Správa o činnosti Rady školy pri Základnej škole v Soli  za šk. rok 2023/2024

Členovia RŠ:

PaedDr. Janka Kroková – predsedníčka

Mgr. Katarína Mihalčinová

Alena Mattová

Mgr. Jana Bertová

Peter Manduľák

Jozef Ďuďa

Martina Tirpáková

Pavla Dobranská

Monika Baníková

Slávka Kulmanova

Ľubica Bužová

Počet stretnutí – 5

Dátum stretnutí – 11. 10. 2023, 15. 02. 2024, 15. 05. 2024, 28. 05. 2024

V školskom roku 2023/2024 sa členovia RŠ zišli na troch zasadnutiach. Na prvom zasadnutí RŠ v októbri riaditeľ školy, PaedDr. Pavol Hybala, oboznámil prítomných so Správou o výchovno-vzdelávacej činnosti za predchádzajúci školský rok. Informoval členov RŠ  o Pedagogicko-organizačnom a materiálno-technickom zabezpečení výchovno-vzdelávacieho procesu, o pláne aktivít na školský rok 2023/2024. .

Na druhom zasadnutí RŠ vo februári prítomní členovia boli oboznámení riaditeľom školy  s Návrhom rozpočtu na rok 2024, s rozborom hospodárenia za predchádzajúci kalendárny rok a s výchovno-vzdelávacími výsledkami za 1. polrok školského roka 2023/2024.

V mesiaci máj sa konali dve stretnutia členov RŠ, a to 15. a 28. mája 2024. Tieto zasadnutia boli prípravné k výberovému konaniu na funkciu riaditeľa ZŠ v Soli. Predsedníčka RŠ oboznámila prítomných o usmerneniach, lehotách a spôsobe výberového konania. Poskytla prítomným členom informácie o postupe výberového konania, o jeho podmienkach a organizačnom zabezpečení. V závere informovala členov o výsledkoch Testovania 9 a o aktuálnych aktivitách na škole.

Výberové konanie na funkciu riaditeľa ZŠ sa uskutočnilo 10. júna o 16. 00 hodine v Jazykovej učebni ZŠ v Soli. Členmi výberovej komisie boli členovia RŠ a pozvanie prijal aj zástupca Štátnej školskej inšpekcie Mgr. Ľubomír Mitráš. Po predstavení Koncepcie rozvoja ZŠ bol tajným hlasovaním do tejto funkcie jednohlasne zvolený PaedDr. Pavol Hybala. Na základe výsledkov výberového konania RŠ navrhla zriaďovateľovi, aby ho do tejto funkcie vymenoval.

RŠ na svojich zasadnutia počas celého školského roka sa zaoberala a vyzdvihla úspešných žiakov na rôznych súťažiach a olympiádach, ako aj projektoch, do ktorých sa škola zapojila.

V Soli 27. 06. 20244                              Zapísala:  PaedDr. Jana Kroková,

predsedníčka RŠ