Učenie sa doma

Vydavateľstvo VARIA PRINT

Vážené vedenie školy, vážení pedagógovia!

Naše vydavateľstvo VARIA PRINT OnlineStudio XBIKE s.r.o. (predtým VARIA PRINT spol. s r.o.) sa rozhodlo zverejniť pre pedagógov, žiakov a študentov základných a stredných škôl veľkú časť svojich titulov vo forme elektronických kníh (13 publikácií zo slovenského jazyka a literatúry, matematiky, cudzích jazykov, spolu 2 388 strán plus 286 strán kľúčov riešení a testov; všetky elektronické knihy a súbory sa dajú čítať aj na tabletoch).

Stránka (www.edu.variaprint.sk) bude prístupná ZADARMO pre každého počas trvania epidémie, až kým sa žiaci a študenti nevrátia späť do škôl - stačí sa iba zaregistrovať a vytvoriť si konto

TU

Po vytvorení konta si môžete pri jednotlivých tituloch (tieto sa zobrazia po kliknutí na ´Publikácie´ v hornom riadku) prečítať kliknutím na ´Popis´ podrobné informácie o jednotlivých tituloch.

E-knihy sa otvárajú pomocou hesla.

Odkaz na stiahnutie zoznamu hesiel k e-knihám sme umiestnili ku každému titulu, takže tieto sú momentálne každému (či je to pedagóg, žiak, študent, rodič) voľne prístupné hneď po tom, ako sa zaregistruje na stránke.

Avšak nielen e-knihy, ale aj kľúče riešení majú pridelené svoje heslo, takže pedagógovia môžu sami rozhodnúť, či žiakom, študentom poskytnú i tieto heslá.

Zoznamy kompletných hesiel (aj s heslami ku kľúčom riešení) si môžete stiahnuť

TU   Zoznam H1 – Slovenský jazyk a literatúra

→ TU    Zoznam H2 – Matematika

→ TU   Zoznam H3 – Cudzie jazyky

K otvoreniu e-súborov stačí prekopírovať dané heslo zo stiahnutého/preposlaného zoznamu alebo sa môže aj udať (“naťukať“) pomocou klávesnice. Sú to náhodne vygenerované heslá z malých písmen, čísiel a týchto špeciálnych znakov: @, $, &, %, #, * (tieto sú na všetkých tabletoch, klávesnicu PC však treba k ich napísaniu prepnúť na anglickú abecedu).

Zároveň školám prechodne sprístupňujeme – samozrejme, tiež zadarmo – interaktívnu učebnú pomôcku Súbor pravopisných cvičení a testov, prihlásenie → TU (prihlasovacie meno aj heslo k cvičeniam doma 33 a k testom doma44).

Dúfam, že tieto tituly budú pre Vašich pedagógov, žiakov, študentov osožnou pomôckou v nasledujúcich, neľahkých týždňoch, ku ktorým Vám i Vašim žiakom, študentom prajem veľa energie, výdrže a najmä zdravia. (V prípade akýchkoľvek dotazov sa s nami môžete skontaktovať aj pomocou našej fb-stránky Vydavateľstvo VARIA PRINT).

Mgr. Marta Varsányiová
VARIA PRINT Online Studio XBIKE s.r.o.
Web: www.variaprint.sk
E-mail: prirucka@nextra.sk