PLÁN ADAPTAČNÉHO OBDOBIA VZDELÁVANIA ŽIAKOV PO NÁVRATE DO ŠKÔL  Povinnosti žiakov a zákonných zástupcov Informácie pre rodičov a žiakov OZNAMY PRE RODIČOV AKO POSLAŤ PRÍLOHU CEZ VÝSLEDKY AKO POSLAŤ PRÍLOHU CEZ SPRÁVU AKO NAINŠTALOVAŤ APLIKÁCIU ZOOM PRIHLÁSENIE NA ZOOM Mgr. Katarína Mihalčinová Mgr. Jana Smoligová Mgr. Miriam Straková Mgr.Adriana Hladová Mgr. Agáta Hybalová Mgr. Iveta Nemcová Mgr. Katarína Tabaková Mgr. Veronika Koščáková Mgr. Mária Tkáčová, PhD. Mgr. Ján Balog Mgr. Kvetoslava Borošová PaedDr. Janka Kroková Mgr. Katarína Hajduková Ing. Lívia Kmecová Mgr. Jozef Ceľuch Ing. Michal Veliký Mgr. Dominka Michalčová Mgr. Andrea Kerestešová Ing. Viera Šerešová Mgr. Mária Bindasová Mgr. Jana Pasierbová Mgr. Jana Ferčáková Mgr. Tatiana Kmecová Ing. Eva Mihočová Ing. Marcela Nadzamová Mgr. Mária Zubková Ing.Ivica Sučková PaedDr. Pavol Hybala ŠKD - Ingrid Lendacká Mgr. Rastislav Boroš Mgr. Andrea Bernátová PaedDr. Zuzana Vagnerová

Samo-štúdium, DÚ

Povinnosti žiakov a zákonných zástupcov

DIŠTANČNÉ VZDELÁVANIE

Povinnosti žiakov:

1. Žiak pravidelne sleduje EduPage, kam jednotliví učitelia posielajú pokyny k dištančnému vzdelávaniu.
  2. Online vyučovacie hodiny budú prebiehať v časovom intervale, ktorý zodpovedá rozvrhu hodín v škole. Zmenu môže vykonať len učiteľ príslušného predmetu po vzájomnej dohode.
  3. Online vyučovacie hodiny sú pre žiaka povinné. Svoju neprítomnosť musí žiak alebo rodič (zákonný zástupca) ospravedlniť danému vyučujúcemu.
  4. Na online hodinách pozorne počúva výklad vyučujúceho a aktívne pracuje.
  5. Komunikuje s učiteľmi a rešpektuje ich pokyny. Študuje zaslané materiály, vypracuje zadania, posiela výsledky riešení a podobne.
  6. Žiak môže požiadať vyučujúceho o individuálnu konzultáciu.
  7. V prípade neúčasti na online hodine a nepredloženia zadávaných úloh dohodnutým spôsobom a do stanoveného termínu vyučujúcemu daného predmetu, zaznamenáva učiteľ žiakovu absenciu.
  8. Následne je žiak povinný predložiť ospravedlnenie svojej neúčasti ako pri prezenčnej forme vyučovania.

Povinnosti zákonného zástupcu:

Pravidelne sleduje EduPage, resp. stránku školy a riadi sa aktuálnymi pokynmi školy.

1. Dohliada a zodpovedá, aby sa žiak prihlasoval na online hodiny v stanovenom čase a svedomito vypracovával úlohy, ktoré má od učiteľov nariadené.
  2. Ak bude žiak na online hodine neprítomný a vopred sa vyučujúcemu neospravedlnil, jeho absenciu je rodič povinný nahlásiť a zdôvodniť.

V prípade ak žiak od začiatku prerušenia vyučovania nereaguje na zadané úlohy a neplní si školské povinnosti zo subjektívnych dôvodov ( nechce sa mu, ignoruje všetky úlohy) bude hodnotený podľa aktuálnych pokynov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a pedagogickou radou schváleného interného usmernenia na hodnotenia a klasifikáciu na ZŠ Soľ 53.