POKYNY VŠEOBECNÉ ZÁSADY MATERIÁLNE VYBAVENIE ŠKOLY Školský semafór Rozhodnutie MŠ Usmernenie-bezpečné prostredie C19 Preventívne opatrenia na predchádzanie hepatitídy typu A

COVID - 19 - opatrenia, prevencia nákazy

VŠEOBECNÉ ZÁSADY

• Osoby sprevádzajúce dieťa do školy NEVSTUPUJÚ do budovy školy.

• Každý deň dozorkonajúci učitelia zabezpečujú  ranný zdravotný filter (meranie teploty žiakov, dezinfekcie rúk, kontrola nosenia rúšok/respirátorov a pod.)

• Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti, čuchu a pod.) nesmie vstúpiť do priestorov ZŠ.

•  Ak žiak zabudne doma rúško/respirátor oznámi to učiteľovi a on mu na daný deň rúško/respirátor poskytne zo zásob školy.

• Žiaci vchádzajú do budovy školy tromi rôznymi vchodmi podľa tried

• Každá cudzia osoba, ktorá musí vstúpiť do školy na základe presne stanovených dôvodov (napr. predvolaný rodič,...), musí mať kompletne prekryté dýchacie cesty (ústa aj nos) rúškom alebo respirátorom a  pri vstupe do školy musí predložiť Vyhlásenie o bezpríznakovosti.

• Na toaletách sa žiaci nezdružujú, na čo dozerajú dozorkonajúci učitelia. Toalety sú vybavené mydlom v dávkovači a jednorazovými papierovými utierkami. Po použití toalety si žiak umyje ruky bežným spôsobom a následne si ich aj vydezinfikuje.

• Upratovanie a dezinfekcia toaliet prebieha minimálne 2 x denne a podľa potreby.

• Všetci zamestnanci nosia rúško, respirátor alebo ochranný štít (výnimky platia podľa vyhlášky RÚVZ)

• Presuny skupín žiakov, pohyb po chodbách, návštevu toaliet, spoločných priestorov sa organizuje s minimalizovaním kontaktov medzi skupinami, jednotlivcami vrátane zamestnancov školy.

• Upratovací personál je informovaný a poučený o sprísnených podmienkach upratovania a o potrebe priebežného čistenia a dezinfekcie dotykových plôch, ostatných povrchov a predmetov. Dôkladné čistenie miestností školy prebieha  najmenej raz denne.

• Kľučky dverí sa dezinfikujú po skončení každej prestávky.

• Odborné učebne sa dezinfikujú po skončení každej vyučovacej hodiny a žiaci do odborných učební vchádzajú až potom, ako si ruky dezinfikujú.

• Ak žiak v priebehu dňa vykazuje príznaky COVID-19, je umiestnený do miestnosti na to určenej  a TU žiaka kontaktuje zákonných zástupcov, aby po žiaka do školy prišli.

• V prípade potvrdenia pozitivity žiaka sa daná trieda kompletne vydezinfikuje a uzatvorí sa.