Žiaci 4. ročníka sa v dňoch 22. 5. – 26. 5. zúčastnili na pobyte v škole v prírode v najkrajších veľhorách Slovenska, vo Vysokých Tatrách, v Tatranskej Lomnici. Počas pobytu v krásnom prírodnom prostredí sa naučili veľa o prírode a jej ochrane, zároveň si užili kopec zábavy v zážitkových centrách.
V múzeu TANAP sa oboznámili s prírodou a históriou Tatier, ale aj so životom a kultúrou podtatranského ľudu v minulosti. Zblízka si pozreli prostredie, v ktorom žijú ikonické živočíchy Tatier, ako kamzík vrchovský tatranský, svišť vrchovský tatranský, rys ostrovid, vlk dravý, medveď hnedý, jeleň lesný či hlucháň hôrny.
Prešli sme po náučnom chodníku okolo Štrbského plesa, zabavili sme sa v zábavnom centre pre deti Dobrá hračka a na záver sme zažili kopec zábavy v Tricklandii v Starom Smokovci. Večery sme trávili športovaním, hraním spoločenských hier, maľovaním, kreslením a nechýbala ani diskotéka. S krásnymi zážitkami sme sa zdraví a šťastní vrátili domov.
Škola v prírode je skvelou príležitosťou na to, aby sa deti naučili ceniť si prírodu a jej bohatstvo a aby si uvedomili, že je dôležité ju chrániť a udržať v dobrom stave pre budúce generácie a v neposlednom rade sa učili samostatnosti.