Dňa 23.05 2024 sa na našej škole konala Fyzikálno – chemická šou, ktorú škola zrealizovala v spolupráci s organizáciou Škola hrou. Žiaci druhého stupňa sa v tento deň učili trocha netradične, stretli sa dokonca aj s mágiou, ktorá bola neskôr vysvetlená z pohľadu fyziky a chémie. Vlastnými rukami si mali možnosť vyrobiť sliz s magnetickými vlastnosťami, pozreli si magnetického ježka a naučili sa ako pomocou chemických reakcií zmeniť farbu kvapaliny. Najviac sa im páčilo demonštrovanie výbušnosti vodíka, pretože výbuchy otriasali celou telocvičňou. V závere spoznali silu dymového dela, ktoré na značnú vzdialenosť dokázalo hýbať predmetmi.
Našim žiakom sa táto akcia veľmi páčila a účinkujúcim týmto veľmi pekne ďakujeme za predvedenú šou. Fotky si môžete prezrieť vo fotogalérii.
Videá si môžete prezrieť tu:
Ing. Viera Šerešová, Mgr. Rastislav Boroš