Čaj je pre mnohých synonymom pokoja, oddychu a zdravia. Pri čaji sa dá relaxovať s pocitom, že robíme veľa pre svoje telo i dušu. Starí filozofi hovorili o ceste čaju. O ceste, ktorá viedla hlbšie do ľudského vnútra. Čaj sa pije už celé tisícročia. A napriek tomu, že je veľmi jednoduchý, stále rovnako priťahuje ľudí. Na tom sa ani dnes nič nezmenilo. Krátka chvíľka pri čaji dokáže zregenerovať telo i uťahanú dušu. Posedenie s čajom nemusí byť však dlhé a ani ceremoniálne. Často stačí pekná šáločka či kanvička položená hoci i pri počítači. Čaj už sám o sebe zvláštnu atmosféru má, stačí, ak ju dokážeme len tak vdýchnuť, venovať čaju krátku, no sústredenú pozornosť a často sa potom začneme cítiť oveľa lepšie. Čaj dokáže rozohriať nielen telo, ale aj ľudskú dušu.
Vychovávateľka Ingrid Lendacká