Dňa 6.12.2024, sa u nás okrem sladkostí od Mikuláša odovzdávali aj diplomy a ceny víťazom školského kola olympiády v anglickom jazyku. Táto súťaž ponúka žiakom možnosť overiť si, ako dokážu komunikovať v cudzom jazyku, a to v písomnej i ústnej forme. V tomto školskom roku sa do spomínanej súťaže prihlásili štyria žiaci, no nakoniec sa jej zúčastnili len traja, pričom všetci boli zo 7.A a všetci súťažili v kategórii 1A. Ústny prejav bol u všetkých súťažiacich na výbornej úrovni, a tak o víťazstve rozhodovali minimálne rozdiely a tiež písomný test, ktorý nebol vôbec ľahký. Ten najlepšie zvládol Adam Polča a teda získal prvenstvo. Rovnaký počet bodov a tiež umiestnenie na druhom mieste získali Tomáš Baník a Adam Kulman. Všetkým zúčastneným blahoželáme a prajeme im, aby aj naďalej napredovali v získavaní vedomostí z anglického jazyka.
Mgr. Mária Tkáčová, PhD.