Profil školy História školy v rokoch Fotografie Staré logo školy Digitalizované Nové Logo Školy OBNOVA A REKONŠTRUKCIA ZÁKLADNEJ ŠKOLY SOĽ 50 výročie školy 60. výročie Základnej školy Soľ Ohlasy na 60. výročie školy

OBNOVA A REKONŠTRUKCIA ZÁKLADNEJ ŠKOLY SOĽ

OBNOVA A REKONŠTRUKCIA ZÁKLADNEJ ŠKOLY SOĽ

Budova Základnej školy v Soli bola postavená v r. 1957. Po vyše päťdesiatročnej prevádzke si vyžadovala už rozsiahlu rekonštrukciu.

Obec Soľ, ako zriaďovateľ tejto školy, požiadala o dotáciu na jej obnovu a rekonštrukciu v rámci Regionálneho operačného programu, prioritná os – Infraštruktúra a vzdelávanie na základe výzvy MVaRR  SR.

Z celkovej hodnoty diela vo výške 1 026 tis. € je 85 % hradených zo štrukturálnych fondov EÚ, 10 % zo štátneho rozpočtu5 % z rozpočtu obce.

Vo verejnom obstarávaní bola za dodávateľa stavby vybraná firma HS HSV, s.r.o. Košice, ktorá ukončila práce v súlade so schváleným harmonogramom. Okrem iného boli v rámci tejto stavby vymenené všetky okná, vchodové dvere, bola zrekonštruovaná spojovacia chodba, plynová kotolňa, vybavená počítačová trieda a celá stavba bola zateplená a nanovo omietnutá.

Slávnostná kolaudácia školy sa uskutočnila dňa 19.11.2010.